Rodzina pozwala przeżyć człowiekowi najgorsze momenty w życiu – zaznaczył abp Henryk Hoser. Uroczysta Msza św. w sali kurialnej rozpoczęła świąteczne spotkanie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej z pasterzem diecezji
Nawiązując do nauczania bł. Jana Pawła II abp Hoser zwrócił w homilii uwagę, że poznajemy człowieka kontemplując Chrystusa oraz analizując ludzkie zachowanie.
Jak zaznaczył - głębia ludzkiego serca wyraża się poprzez jego czyny. Jest to swoiste okno do jego wnętrza. Ale aby do końca zrozumieć jego godność i powołanie potrzeba wpatrywać się w Jezusa, w Jego czyny, słowa, działanie, ponieważ On jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym Człowiekiem.
Nawiązując do słów św. Jana Apostoła abp Hoser zachęcał do wejścia w głęboką osobistą relację z Bogiem. - On mieszka w ludzkiej biedzie - tej materialnej i tej duchowej, ponieważ chce być blisko tych, którzy Jego obecności potrzebują.I jak dodał: Z tego kontaktu musi wyniknąć nasza przemiana, podobnie jak Szymon dzięki obecności Mistrza stał się Piotrem, czyli Skałą.
Składając świąteczne życzenia abp Hoser zachęcał doradców do odkrywania prawdziwej wartości rodziny. - Państwo nas opuści, instytucje charytatywne nas opuszczą, ale jeżeli rodzina nas nie opuści, bo stanowimy z nią jedno, wówczas możemy przeżyć wszystko - podkreślił arcybiskup.
Na terenie diecezji warszawsko-praskiej jest siedemdziesięciu pięciu czynnie działających doradców życia rodzinnego, w tym kilkanaście par małżeńskich.
Papież potwierdził swoją bliskość i solidarność z ludnością palestyńską
Potwierdza: chce wziąć udział w obchodach 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego.
Jedność między wierzącymi w Chrystusa jest jednym ze znaków Bożego daru pocieszenia.
To odpowiedź na prośbę Leona XIV, by „działać, jak najszybciej”.
Przebywający na urlopie Papież zatwierdził dziś kilka ważnych nominacji.
We wtorek rano Leon XIV odprawił Mszę św. w kaplicy posterunku karabinierów w Castel Gandolfo.
Poświęcił czas na indywidualną rozmowę z każdą z nich i wspólną modlitwę.