Większość Niemców dumna z Papieża

Większość Niemców jest dumna, że papież jest ich rodakiem – wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Fundacji Konrada Adenauera. 63 proc. pytanych, nie tylko katolików, darzy szacunkiem Benedykta XVI.

Również zbliżająca się wizyta głowy Kościoła katolickiego do Ojczyzny jest oceniania pozytywnie. 44 proc. Niemców cieszy się z papieskiej wizyty, wśród nich 69 proc. katolików. 47 proc. protestantów życzliwie będzie się jej przyglądać.
Na zlecenie Fundacji Konrada Adenauera w sierpniu br. Instytut Badań Rynkowych i Socjalnych przeprowadził sondaż na grupie tysiąca osób pytając o papieża, wiarę i Kościół. Zdaniem fundacji jego wyniki świadczą ogólnie o pozytywnym nastawieniu do Ojca Świętego. Jeszcze przed badaniami liczono się raczej, że w zsekularyzowanym w większości społeczeństwie osoba głowy Kościoła katolickiego będzie traktowana z dużym sceptycyzmem.
Zaskakująca jest akceptacja papieża, jako ważnej osobistości życia społecznego, przez Niemców ze wschodniej części kraju. 55 proc. pytanych uważa za ważne to, że papież wypowiada się na temat aktualnych problemów.
Szczególnie ważne dla Niemców są papieskie wypowiedzi na temat wojny i pokoju, ubóstwa w Trzecim Świecie i sprawiedliwości społecznej. Ponad 80 proc. pytanych właśnie w tych obszarach ceni sobie szczególnie papieskie zdanie. Dla 63 proc. Niemców ważne są papieskie słowa dotyczące sensu życia a dla 54 proc. to co dotyczy ochrony życia nienarodzonych.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BENEDYKT XVI

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.