Rozpoczyna się święto młodych

„Witajcie - rozpoczyna się wielkie święto młodzieży”; „Cały świat w Madrycie” - takimi tytułami hiszpańska prasa wita młodych, którzy przybywają do Madrytu na rozpoczynający się dzisiaj 26. Światowy Dzień Młodzieży. Niektóre gazety przygotowały także specjalne dodatki, które mają pomóc pielgrzymom w dobrym przeżyciu spotkania z Benedyktem XVI.

Na pierwszej stronie dziennik La Razón informuje, że rząd zapewnia, iż wizyta Benedykta XVI nie powoduje żadnych kosztów dla budżetu państwa, za to przynieść może gospodarce nawet 100 mln euro zysku. Prócz tego gazeta podkreśla, że każdy zainteresowany, bez względu na to, czy się zarejestrował, będzie mógł uczestniczyć w spotkaniach z papieżem, w tym we Mszy św. na lotnisku Cuatro Vientos. La Razón publikuje zdjęcia młodych ludzi, którzy w ostatnich godzinach przyjechali do Madrytu podkreślając, że w czasie kryzysu, problemów ekonomicznych, moralnych i politycznych katolicka młodzieży nie jest pesymistyczna, ale stara się przez swą religijność rozwiązać pojawiające się problemy.

La Razón dodała do dzisiejszego wydania flagę z logo ŚDM oraz załączyła specjalny dodatek zatytułowany „Pokolenie Światowego Dnia Młodzieży”, w którym drukuje artykuł arcybiskupa Madrytu. Kard. Antonio María Rouco Varela podkreślił w nim, że spotkanie w Madrycie będzie świętem wiary młodego Kościoła. Hierarcha stwierdził także, iż w młodości i z młodymi Kościół oferuje dzisiejszemu światu okazją, aby przywrócić nadzieję. Prócz tego w dodatku „Pokolenie Światowego Dnia Młodzieży” opisano historię ŚDM, którą ilustruje słynne zdjęcie Jana Pawła II, trzymającego w ramionach ciemnoskórą Sudankę, która podbiegła do papieża w czasie VI ŚDM w Częstochowie. Jednak La Razón podpisał fotografię informacją, że do zdarzenia tego doszło podczas ŚDM w Denver. Dodatek to również najpotrzebniejsze informacje dla pielgrzymów: program spotkania, mapki miasta, informacje o transmisjach telewizyjnych a nawet prognoza pogody.

Kolejny specjalny dodatek ukazał się z dziennikiem ABC. Informuje on, że podczas ŚDM w Madrycie wystawiony zostanie musical dla Jana Pawła II. Został on przygotowany przez portugalską młodzież a składa się m.in. ze świadectw osób, których życie zmieniło się pod wpływem Jana Pawła II. Dodatek „Benedykt XVI z młodzieżą” to również opis najważniejszych wydarzeń ŚDM, w tym nabożeństwa Drogi Krzyżowej, które odbędzie w najbliższy piątek. Gazeta publikuje informacje na temat figur (pasos), które pojawią się na jednej z madryckich ulic i będą częścią nabożeństwa. Figury przywiezione zostały do Madrytu specjalnie na ŚDM z różnych stron Hiszpanii. W wielu przypadkach po raz pierwszy w historii pasos opuściły miasta, w których do tej pory były przechowywane i wykorzystywane podczas Wielkiego Tygodnia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg