Rola Kościoła w społeczeństwie palestyńskim, potrzeba wypracowania rozwiązań poprzez dialog i dyplomację i nadzieja na powrót pielgrzymów do Ziemi Świętej w Roku Jubileuszowym – to niektóre spośród tematów rozmów, podjętych podczas audiencji prezydenta Palestyny Mahmouda Abbasa u Ojca Świętego i jego najbliższych współpracowników.
Dziś Ojciec Święty Franciszek przyjął na Audiencji Jego Ekscelencję P. Mahmouda Abbasa, Prezydenta Państwa Palestyny, który spotkał się następnie z Jego Eminencją Kard. Pietro Parolinem, Sekretarzem Stanu, któremu towarzyszył Jego Ekscelencja Abp Paul Richard Gallagher, Sekretarz ds. Relacji z Państwami i Organizacjami Międzynarodowymi.
Podczas serdecznych rozmów w Sekretariacie Stanu, odwołano się do dobrych relacji bilateralnych, podkreślając ważny wkład Kościoła katolickiego w społeczeństwo palestyńskie, także w pomaganiu w bardzo poważnej sytuacji humanitarnej w Gazie, wzywając do jak najszybszego zawieszenia broni i uwolnienia wszystkich zakładników.
Ponownie potępiając wszelkie formy terroryzmu, podkreślono, jak istotne jest znalezienie rozwiązania dla obu Państw jedynie poprzez dialog i dyplomację, przy zapewnieniu, że Jerozolima, chroniona specjalnym statutem, będzie miejscem spotkania i przyjaźni trzech wielkich religii monoteistycznych.
Na koniec wyrażono nadzieję, że Jubileusz 2025 r. przyniesie powrót pielgrzymów do Ziemi Świętej, tak bardzo pragnącej pokoju.
"Modlę się za wstawiennictwem Dziewicy Maryi o to, aby naród syryjski mógł żyć w pokoju".
Franciszek modlił się pod kolumnę z figurą Niepokalanej na Placu Hiszpańskim w Rzymie.
Wystosował go podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie.
Jaki sens ma wysoki wzrost finansowy części krajów, gdy połowa świata umiera z głodu?
„Dziś smutek i żałoba ustąpiły miejsca radości, świętowaniu i uwielbieniu”.