Papież zaprosił matkę Gosiewskiego

Benedykt XVI zaprosił na prywatną audiencję Jadwigę Gosiewską - matkę tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Przemysława Gosiewskiego – poinformował "Dziennik Bałtycki". Zaproszenie to jest odpowiedzią Papieża na wysłany do Niego list, dotyczący katastrofy.

Jadwiga Gosiewska powiedziała gazecie, że przedstawi Ojcu Świętemu swój pogląd na to wydarzenie. Podzieli się też refleksjami na temat utraty jedynego syna i będzie prosiła o wsparcie starań o wyjaśnienie okoliczności wydarzeń z 10 kwietnia 2010 r. W liście napisała między innymi o konieczności powołania międzynarodowej komisji w tej sprawie.
Termin audiencji nie jest jeszcze znany. W najbliższym czasie ma on być ustalony z Watykanem.
Podobny list Jadwiga Gosiewska wysłała w maju do prezydenta USA Baracka Obamy. Do tej pory nie otrzymała odpowiedzi.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.