Benedykt XVI wyjeżdża na urlop

Benedykt XVI udaje się w środę na urlop, który spędzi w letniej rezydencji w Castel Gandolfo. W lipcu nie będzie żadnych prywatnych ani ogólnych audiencji.

We wtorek przed południem papież odwiedził jeszcze redakcję watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano” z okazji jubileuszu 150-lecia gazety.

W opublikowanym 24 czerwca przesłaniu z okazji jubileuszu papież wskazał na znaczenie 150 lat pracy watykańskiego dziennika dla upowszechniania posługi Następcy Piotra na rzecz prawdy i budowania komunii katolickiej. Zauważył, że obecnie, kiedy często brakuje punktów odniesienia i usuwa się Boga z horyzontu wielu społeczeństw, także tych o dawnej tradycji chrześcijańskiej - gazeta Stolicy Apostolskiej prezentuje się jako „dziennik idei”, jako organ nie tylko informacji, ale także formacji.

W czasie papieskiego urlopu, który potrwa do końca lipca, nie udzieli żadnych prywatnych ani ogólnych audiencji. Jak poinformowało wczoraj Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej wyjazd Benedykta XVI do Castel Gandolfo został przesunięty o dwa dni, gdyż papież chciał spędzić jeszcze trochę czasu ze swym bratem, prał. Georgiem Ratzingerem. Przebywa on w Rzymie od dwóch tygodni. W tym czasie wspólnie ze swym bratem obchodził diamentowy jubileusz świeceń kapłańskich. Jutro udaje się do swego domu w Ratyzbonie.

3 sierpnia papież wznowi regularne audiencje ogólne, które na początku będą odbywały się na dziedzińcu Pałacu Apostolskiego w Castel Gandolfo. Będą one również transmitowane na Placu św. Piotra w Watykanie. Na przełomie września i października Benedykt XVI powróci do Watykanu. Jeśli we wrześniu na audiencje ogólne zgłosi się duża liczba pielgrzymów, będą się one odbywały w Watykanie.

Urlop Benedykta XVI nie będzie tylko czasem wypoczynku. Papież będzie przygotowywał swoje przemówienia i homilie, które wygłosi podczas Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie w dniach 16-21 sierpnia. Ponadto będzie pracował nad trzecią częścią książki „Jezus z Nazaretu”, poświęconej dzieciństwu Jezusa.

W dniach 26-28 sierpnia w Castel Gandolfo zbierze się „Krąg uczniów prof. Ratzingera - papieża Benedykta XVI”. Jak poinformował o. Stephan Otto Horn, przewodniczący watykańskiej Fundacji im. Josepha Ratzingera – Papieża Benedykta XVI i organizator zjazdów byłych uczniów, tematem spotkania będzie nowa ewangelizacja. W tym roku gościnnymi mówcami będą prof. Hanna-Barbara Gerl-Falkowitz z Drezna oraz Otto Neubauer, kierujący w Wiedniu Akademią Ewangelizacji, która powstała z inicjatywy Wspólnoty Emmanuel.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama