„Jezus z Nazaretu” Benedykta XVI po rosyjsku

Druga część książki Papieża Benedykta XVI „Jezus z Nazaretu”, zatytułowana „Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania”, jest już dostępna w wydaniu rosyjskim. Jej prezentacja odbyła się w moskiewskim ośrodku kultury „Pokrowskije Worota”.

Prezentację otworzyli ordynariusz diecezji św. Klemensa w Saratowie bp Klemens Pickel i proboszcz parafii św. Olgi w Moskwie o. Dariusz Pielak SVD. Zaprezentowali najważniejsze problemy przedstawione w książce i cele, jakimi kierował się Benedykt XVI, pisząc „Jezusa z Nazaretu”. Szczegółami pracy nad przekładem na język rosyjski podzielił się znany rosyjski biblista, filozof, pisarz i tłumacz wielu pozycji zagranicznych z dziedziny literatury i religii, dr Andriej Diesnickij.

Pierwsza część książki wydanej przez moskiewskie Wydawnictwo Franciszkanów wywołała zainteresowanie wśród rosyjskich katolików i prawosławnych, dlatego z napięciem oczekiwano na ukazanie się drugiej części „Jezusa z Nazaretu”. Mówiono o tym w kuluarach po oficjalnej części prezentacji książki.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg