Chorzy i ubodzy to jasne gwiazdy na niebie tego archipelagu, najcenniejsi członkowie Kościoła, jego skarb, tak jak uczył już w pierwszych wiekach chrześcijaństwa diakon i męczennik św. Szczepan – mówił Papież na spotkaniu z podopiecznymi kościelnych organizacji pomocowych. Odbyło się ono dziś rano w siedzibie Episkopatu Indonezji.
Franciszek wysłuchał dwóch świadectw. Niewidoma Mimi mówiła o pokrzepieniu, jakie znalazła w rozważaniu Drogi Krzyżowej, kiedy w wieku 17 lat straciła wzrok. „To tam spotkałam Jezusa. Nie opuścił mnie, lecz nauczył płynąć przez życie, nawet jeśli jestem pozbawiona fizycznego wzorku. Jezus, który jest latarnią morską naszej nadziei, zawsze wspiera w potrzebie ludzi z upośledzeniem” – powiedziała indonezyjska kobieta. 18-letni Andrew opowiedział natomiast Franciszkowi o swych zmaganiach z autyzmem. Poprosił go o błogosławieństwa dla swych rodziców oraz rodziców wszystkich dzieci, które potrzebują specjalnej troski.
Vatican News - Polski Papież do potrzebujących: Pan Bóg kocha każdego z nas, bez względu na nasze ograniczeniaKomentując te świadectwa Ojciec Święty przypomniał, że wszyscy potrzebujemy siebie nawzajem i nie ma w tym nic złego, pomaga nam to zrozumieć, że to miłość jest najważniejsza w naszym życiu. „Przypomina nam to również – mówił dalej Papież – jak bardzo Pan Bóg kocha każdego z nas, bez względu na nasze ograniczenia i trudności. Każdy z nas jest jedyny w Jego oczach, w oczach Pana, i On nigdy o nas nie zapomina, nigdy. Pamiętajmy o tym, aby ożywiać w sobie nadzieję i starać się z naszej strony, niestrudzenie czynić ze swego życia dar dla innych”.
Papież podkreślił, że kiedy wspólnie stawiamy czoło trudnościom i staramy się dać się z siebie to co najlepsze, aby wnieść swój niezastąpiony wkład, to wzbogacamy się wzajemnie i odkrywamy dzień po dniu, jak ważne jest to, że jesteśmy razem w świecie, Kościele i rodzinie.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.