Papież jedzie do Chorwacji

W dniach 4-5 czerwca Benedykt XVI odbędzie swą 19. podróż zagraniczną, podczas której odwiedzi stolicę Chorwacji - Zagrzeb. Weźmie tam udział w Narodowym Dniu Chorwackich Rodzin Katolickich.

Papież przybędzie samolotem Alitalii na stołeczne lotnisko międzynarodowe 4 czerwca o godz. 11.00. Podczas uroczystego powitania wygłosi przemówienie. O 12.15 złoży wizytę kurtuazyjną prezydentowi Republiki, Ivo Josipovićowi, a o 13.50 przyjmie na audiencji w nuncjaturze apostolskiej premier kraju Jadrankę Kosor. Na godz. 14.00 przewidziano tam obiad, który papież spożyje wraz z towarzyszącymi mu osobami.

O godz. 18.15 w Teatrze Narodowym rozpocznie się spotkanie Ojca Świętego z przedstawicielami życia społecznego, świata polityki, nauki, kultury, przedsiębiorcami, korpusem dyplomatycznym i reprezentantami wspólnot religijnych Chorwacji. Benedykt XVI skieruje do nich przemówienie. Natomiast o godz. 19.30 papież spotka się na placu Bana Josipa Jelačicia z młodzieżą, uczestniczącą w czuwaniu modlitewnym.

W niedzielę 5 czerwca o 10.00 na terenie stołecznego Hipodromu rozpocznie się Msza św. z okazji Narodowego Dnia Chorwackich Rodzin Katolickich pod przewodnictwem papieża i z jego homilią, a pod koniec Eucharystii wygłosi on rozważania przed modlitwą „Regina Caeli”. O godz. 14.00 w nowej siedzibie sekretariatu episkopatu Chorwacji papież spożyje obiad z miejscowymi biskupami i osobami towarzyszącymi.

O godz. 17.00 Ojciec Święty uda się do katedry pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Stefana, gdzie wraz z biskupami, kapłanami, zakonnikami, zakonnicami i alumnami seminariów duchownych odprawi nieszpory oraz skieruje do nich swoje słowo. Zatrzyma się też na chwilę modlitwy przed grobem bł. kardynała Alojzego Stepinaca. Na godz. 18.15 przewidziano wizytę papieża w rezydencji arcybiskupa Zagrzebia kard. Josipa Bozanića.

O 19.15 na lotnisku międzynarodowym rozpocznie się uroczyste pożegnanie Benedykta XVI, który w pół godziy później odleci na pokładzie samolotu linii Chorwackich Linii Lotniczych do Rzymu. Na tamtejszym lotnisku Ciampino spodziewany jest o godz. 21.15.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama