Papież zachęcił wszystkie zaangażowane strony do wznowienia negocjacji i dostarczenia pomocy humanitarnej mieszkańcom Gazy.
„Niech wszyscy zakładnicy, którzy widzieli nadzieję w rozejmie, zostaną uwolnieni i niech to wielkie cierpienie dobiegnie końca" – apeluje Papież podczas dzisiejszej audiencji i prosi o pokoju także dla udręczonej Ukrainy.
„Nadal z wielkim niepokojem i bólem śledzę konflikt w Izraelu i Palestynie. Ponawiam mój apel o natychmiastowe humanitarne zawieszenie broni: jest tam tak wiele cierpienia. Zachęcam wszystkie zaangażowane strony do wznowienia negocjacji i wzywam wszystkich do pilnego zobowiązania się do dostarczenia pomocy humanitarnej mieszkańcom Gazy, którzy są w pilnej potrzebie. Niech wszyscy zakładnicy, którzy jeszcze kilka dni temu widzieli nadzieję w rozejmie, zostaną natychmiast uwolnieni: niech to wielkie cierpienie Izraelczyków i Palestyńczyków dobiegnie końca. Proszę: Nie dla broni, Tak dla pokoju” – apelował papież Franciszek na zakończenie porannej audiencji generalnej.
Zaraz potem zachęcił wiernych by „nie zapomnieli prosić o dar pokoju dla narodów, które cierpią z powodu wojny, w sposób szczególny dla udręczonej Ukrainy oraz dla Izraela i Palestyny”.
"Boże, pociesz wszystkich pogrążonych w bólu rozstania, mając pewność, że umarli żyją w Tobie."
To trzeci co do wielkości cmentarz w Rzymie, po Cmentarzu Flamińskim i Campo Verano.
Franciszek po raz kolejny apelował też o modlitwę w intencji udręczonej Ukrainy.
Franciszek przyjął na audiencji dla nauczycieli i wychowawców z włoskiej Akcji Katolickiej.
Franciszek przyjął przedstawicieli Dykasterii ds. Komunikacji.
Myślimy o krajach, które tak bardzo cierpią: udręczona Ukraina, Palestyna, Izrael...
To międzyreligijny kompleksu w Abu Zabi w ZEA, który mieści kościół, meczet i synagogę.
Wówczas nie będzie przygotowany do stawiania czoła wyzwaniom i nie odpowie na "wołanie ludzkości".