Zmartwychwstanie to nie spekulacja

Zmartwychwstanie Chrystusa to nie spekulacja, ale wielkie wydarzenie dziejowe - podkreślił papież, udzielając błogosławieństwa "Miastu i światu"

Zmartwychwstanie Chrystusa nie jest owocem spekulacji czy jakiegoś doświadczenia mistycznego, ale jest wydarzeniem wykraczającym poza historię - przypomniał Benedykt XVI w wielkanocnym orędziu poprzedzającym tradycyjne błogosławieństwo „Urbi et Orbi - Miastu i Światu”.

Papież przesłał również życzenia pokoju, sprawiedliwości i solidarności narodom ziem, pogrążonych w wojnach czy dotkniętych klęskami żywiołowymi.TŁUMACZENIE:
„Oby mogła radować się Ziemia, która jako pierwsza napełniona została światłem Zmartwychwstałego. Niech blask Chrystusa dotrze także do ludów Bliskiego Wschodu, aby światło pokoju i godności ludzkiej zwyciężyło ciemności podziału, nienawiści i przemocy.”

Ojciec Święty zaapelował, by w Libii dyplomacja i dialog zajęły miejsce oręża i by w obecnej sytuacji konfliktowej ułatwiono dotarcie pomocy humanitarnej do tych, którzy cierpią z powodu skutków walk.TŁUMACZENIE:
„Niech w krajach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu wszyscy ich mieszkańcy - szczególnie zaś młodzi - działają na rzecz wspierania dobra wspólnego i budowania społeczeństwa, w którym zostanie przezwyciężone ubóstwo a każdy wybór polityczny niech przynosi owoce inspirowane poszanowaniem osoby ludzkiej”.

Benedykt XVI odniósł się także do sytuacji na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz w Japonii, dotkniętej kataklizmem trzęsienia ziemi.TŁUMACZENIE:
„Oby mogły znaleźć pociechę i nadzieję ziemia Japonii, doświadczająca dramatycznych skutków ostatniego trzęsienia ziemi, oraz kraje, nawiedzone w minionych miesiącach przez klęski żywiołowe, które zasiały ból i obawy.”

Papież przyznał, że w naszym sercu jest radość i ból, na naszym obliczu - uśmiech i łzy. „Taka jest nasza ziemska rzeczywistość” - zauważył. Ale, jak dodał Benedykt XVI, Chrystus zmartwychwstał, żyje i wędruje z nami. Dlatego śpiewamy i wędrujemy, wierni naszemu zaangażowaniu na tym świecie, ze spojrzeniem skierowanym w niebo.

Po wygłoszeniu wielkanocnego orędzie Ojciec Święty złożył życzenia wielkanocne w 65-ciu językach, m.in. po polsku, a następnie udzielił wszystkim wiernym błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

«« | « | 1 | 2 | 3 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama