Coraz więcej zgłoszeń na beatyfikację

W ostatnim tygodniu zanotowano znaczny wzrost rezerwacji miejsc noclegowych i zgłoszeń przyjazdu na beatyfikację Jana Pawła II 1 maja - poinformowało w sobotę biuro pielgrzymkowe diecezji rzymskiej. Przyjazd zapowiedziały kolejne grupy z Polski.

Szef odpowiedzialnego za organizację tego wydarzenia i przyjęcie pielgrzymów biura diecezjalnego Opera Romana Pellegrinaggi ksiądz Caesar Atuire podkreślił, że właśnie w tych dniach bardzo wzrosła liczba zgłoszeń przyjazdu zorganizowanych grup. Jak poinformował, z Polski w tym tygodniu napłynęły zgłoszenia od stu następnych pielgrzymek autokarowych.

Ksiądz Atuire zapewnił, że choć liczba ta stale rośnie - w ostatnim czasie o 20 procent - to w Rzymie nadal są miejsca noclegowe dla wszystkich, zwłaszcza te tańsze, dla młodzieży, na kempingach i w strukturach kościelnych oraz w niektórych hotelach.

"Czekamy na dalsze zgłoszenia" - oświadczył przedstawiciel biura pielgrzymkowego, cytowany przez włoską agencję Ansa.

Według informacji uzyskanych przez PAP w polskim kościele świętego Stanisława, dotychczas przyjazd na beatyfikację zapowiedziało około 30 tysięcy wiernych z Polski w ponad 400 zorganizowanych grupach. Liczba ta stale rośnie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama