Coraz więcej zgłoszeń na beatyfikację

W ostatnim tygodniu zanotowano znaczny wzrost rezerwacji miejsc noclegowych i zgłoszeń przyjazdu na beatyfikację Jana Pawła II 1 maja - poinformowało w sobotę biuro pielgrzymkowe diecezji rzymskiej. Przyjazd zapowiedziały kolejne grupy z Polski.

Szef odpowiedzialnego za organizację tego wydarzenia i przyjęcie pielgrzymów biura diecezjalnego Opera Romana Pellegrinaggi ksiądz Caesar Atuire podkreślił, że właśnie w tych dniach bardzo wzrosła liczba zgłoszeń przyjazdu zorganizowanych grup. Jak poinformował, z Polski w tym tygodniu napłynęły zgłoszenia od stu następnych pielgrzymek autokarowych.

Ksiądz Atuire zapewnił, że choć liczba ta stale rośnie - w ostatnim czasie o 20 procent - to w Rzymie nadal są miejsca noclegowe dla wszystkich, zwłaszcza te tańsze, dla młodzieży, na kempingach i w strukturach kościelnych oraz w niektórych hotelach.

"Czekamy na dalsze zgłoszenia" - oświadczył przedstawiciel biura pielgrzymkowego, cytowany przez włoską agencję Ansa.

Według informacji uzyskanych przez PAP w polskim kościele świętego Stanisława, dotychczas przyjazd na beatyfikację zapowiedziało około 30 tysięcy wiernych z Polski w ponad 400 zorganizowanych grupach. Liczba ta stale rośnie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.