Papież modli się za ofiary w Libii

Z apelem i ochrony wolności religijnej wszystkich ludzi i zapewnieniem o modlitwie za ofiary krwawych wydarzeń w Libii – zwrócił się Benedykt XVI podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański w Watykanie. Papież wspomniał także zamordowanego niedawno w Pakistanie katolickiego ministra Shahbaza Bhattiego.

Wspominając zamordowanego 2 marca przez komando talibów ministra ds. mniejszości religijnych Benedykt XVI powiedział: „Proszę Pana Jezusa, aby poruszająca ofiara życia pakistańskiego ministra Shahbaza Bhattiego rozbudziła w sumieniach odwagę i zaangażowanie na rzecz ochrony wolności religijnej wszystkich ludzi, i w ten sposób do promowania ich równej godności”.

Nawiązując do sytuacji w Libii, gdzie ostatnie starcia spowodowały wiele ofiar śmiertelnych i narastający kryzys humanitarny papież powiedział, że „wszystkie ofiary i tych, którzy znajdują się w strasznych sytuacjach zapewniam o mojej modlitwie i bliskości”. Zaapelował o pomoc i wsparcie dla osób dotkniętych tymi wydarzeniami.

Natomiast Polaków Benedykt XVI wezwał do codziennego wypełniania z miłością woli Bożej, w krótkich pozdrowieniach na zakończenie południowej modlitwy „Anioł Pański” w Watykanie:Papież krótkie rozważania poświęcił nauczaniu Jezusa o tym, aby ludzie ufali Bogu, który w Nim się objawił i aby na tym budowali swoje życie. Polski tekst rozważań papieskich publikujemy na następnej stronie:

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg