Austriaccy biskupi chcą przełożyć tradycyjną wizytę ad Limina Apostolorum w Watykanie, która według planu ma rozpocząć się w niedzielę - podała katolicka agencja Kathpress. Hierarchowie nie chcą opuszczać kraju, w którym od poniedziałku obowiązuje lockdown dla wszystkich mieszkańców.
Decyzję o wprowadzeniu tych obostrzeń rząd w Wiedniu wytłumaczył rekordowym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Lockdown potrwa co najmniej 10 dni, a w razie potrzeby może zostać wydłużony do 20.
Biskupi, wszyscy zaszczepieni, zwrócili się do Watykanu z prośbą o przełożenie wizyty do progów apostolskich, w trakcie której spotkają się z papieżem Franciszkiem. Nie otrzymali jeszcze odpowiedzi- poinformowała austriacka agencja.
Leon XIV skierował przesłanie do kapłanów z diecezji regionu Île-de-France.
Rozmowa dotyczyła wojny na Ukrainie oraz stanu rozmów pokojowych pomiędzy Moskwą a Kijowem.
Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej o sytuacji w Gazie i na Ukrainie.
Ojciec Święty wskazał na bł. Pier Giorgio Frassati, patrona tegorocznego spotkania Lednica 2000.