W wywiadzie dla Pagine Ebraiche, miesięcznika Związku Gmin Żydowskich we Włoszech, ambasador Izraela przy Stolicy Apostolskiej podkreślił, że dialog między jego krajem a Watykanem jest solidnie ugruntowany. Kończąc swoją kadencję, po pięciu latach reprezentowania Izraela w Watykanie, Oren David wyraził nadzieję, że oba państwa pozostaną na ścieżce wzajemnego zrozumienia i współpracy.
Jego zdaniem, najważniejszą misją nowego ambasadora, będzie uświadamianie Stolicy Apostolskiej trudności, z jakimi Izrael obecnie musi się mierzyć. Konieczne jest promowanie słów Papieża Franciszka, skierowanych z okazji 50. rocznicy deklaracji Nostra Aetate, o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich, do Światowego Kongresu Żydów. Ojciec Święty powiedział wówczas, że „atakowanie Żydów jest antysemityzmem, podobnie jak otwarte delegitymizowanie państwa Izrael”. „Zależy nam, aby Kościół głosił to przesłanie we wszystkich krajach świata” – zaznaczył izraelski ambasador.
Za swoje największe osiągnięcie w czasie pełnienia urzędu Oren David uznał pogłębienie dialogu ze światem katolickim na temat antysemityzmu i przystąpienie wspólnoty św. Idziego do Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście. „Przez pięć ostatnich lat miałem okazję poznać wielu przedstawicieli świata katolickiego. W rozmowach, które prowadziłem, zawsze znajdowałem wielkie zainteresowanie Izraelem” – przyznał dyplomata.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.