Tańszy Madryt

Komitet Hiszpański XXVI Światowych Dni Młodzieży w Madrycie podjął decyzję o obniżeniu dla Polaków ceny za pakiety uczestnictwa w tym wydarzeniu

Decyzja ta jest odpowiedzią na pismo z 27 sierpnia br., które w tej sprawie wystosował do Madrytu Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży bp Henryk Tomasik. 

Ks. Grzegorz Suchodolski z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM powiedział, że w odpowiedzi na tę korespondencję Yago de la Cierva, Dyrektor Komitetu Hiszpańskiego, podkreślił, że Polska nadal pozostaje w grupie krajów „A”, których wkład finansowy w to wydarzenie jest najwyższy. Z kolei ceny za pakiety weekendowe, to B1 - 80 euro, i pakiet B2 - 43 euro. 

- Pomimo otrzymania tego specjalnego rabatu, polskie grupy nadal będą mogły otrzymać dodatkową 5-cio procentową zniżkę. Będzie ona przysługiwała grupom wpłacającym należność za pakiety do dnia 31 marca 2011 roku - dodaje ks. Suchodolski. 


Niezmienna pozostaje kwota Funduszu Solidarnościowego (10 euro), którą wpłacają poszczególni uczestnicy spotkania. 

Yago de la Cierva potwierdził swoją obecność na Krajowym Forum Duszpasterstwa Młodzieży, które odbędzie się w Warszawie w dniach 25-27 lutego 2011 roku. Dla Koordynatorów i Opiekunów grup będzie to doskonała okazja, by uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania związane z programem i logistyką XXVI ŚDM w Madrycie. Formularze zgłoszeniowe na Forum będą przesłane za pośrednictwem Koordynatorów Diecezjalnych i Wspólnotowych. 

W Forum wezmą także udział m.in. kard. Stanisław Ryłko z Watykanu (Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich), abp Józef Michalik (Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski), Pedro Besari z Madrytu (Dyrektor Departamentu Wolontariatu) oraz ks. Prof. Marek Raczkiewicz z Madrytu (wykładowca i duszpasterz polonijny w Madrycie).

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MADRYT

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.