Demograficzna zima?

Wspieranie rodziny leży w interesie państwa – przypomniano na dobiegającym końca w Madrycie Światowym Kongresie Rodziny.

Odbywa się on pod hasłem: „Małżeństwo i rodzina przyszłością społeczeństwa”. W spotkaniu wziął udział kard. Ennio Antonelli, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny. W kongresie uczestniczyło ok. 2 tys. osób z 80 krajów świata reprezentujących 500 organizacji prorodzinnych. Oprócz chrześcijan byli także wyznawcy innych religii.

Podczas obrad uczestnicy zapoznali się z aktualną sytuacją rodziny w różnych częściach świata. Dyskutowano m.in. nad polityką prorodzinną, ustawami wymierzonymi w rodzinę, „zimą demograficzną”, jaka panuje w niektórych krajach, miejscem i rolą kobiety w społeczeństwie oraz odpowiedzialnym wychowaniem dzieci i młodzieży. Wśród prelegentów byli też Polacy: Ewa i Lech Kowalewscy mówili o antykoncepcji i naturalnym planowania rodziny, natomiast ks. Jarosław Szymczak z Instytutu Studiów nad Rodziną UKSW wygłosił referat o problemie bezpłodności.

Ostatni dzień kongresu został poświęcony wolności wychowania i wolności religijnej. Szczególnie ta ostatnia jest zagrożona w wielu krajach świata. Organizatorzy przygotowali bogaty program kulturalny. M.in. można było zobaczyć film „Cristiada”. Na zakończenie obrad zostanie opublikowana specjalna Deklaracja Madrycka na rzecz rodziny.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama