Należy szukać nowych sposobów na bycie razem i na wspólne zmaganie.
„Niech prawica Boga nas błogosławi oraz chroni przed złem i niebezpieczeństwem. Niech jego obecność zachowa nas przed zniechęceniem lub podziałem” – słowa tej treści skierowali biskupi belgijscy w liście do wiernych w związku z listopadowymi świętami. Zapraszają w nim szczególnie do modlitwy osobistej, w rodzinie oraz we wspólnocie, a także proszą parafie o organizowanie nabożeństw zgodnie z przepisami antycovidowymi. Wzywają do przestrzegania wszystkich norm związanych z ograniczonymi liczbowo nabożeństwami. To jednak nie powinno przeszkadzać w kierowaniu do Boga bardziej intensywnych modlitw.
Biskupi podkreślają potrzebę wzajemnej odpowiedzialności za siebie oraz zachęcają do pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym, a także do wsparcia szpitali oraz ośrodków zdrowia. Zwracają uwagę, że uroczystość Wszystkich Świętych przypomina o wezwaniu każdego z nas do bycia świętym, czyli do udziału w życiu życiem samego Boga. Mówi bp Jean Kockerols, biskup pomocniczy Brukseli.
„W tym trudnym momencie nie możemy tracić wiary i zaufania do życia, należy trwać w nadziei z całym Kościołem. Trzeba dzielić tę nadzieję z tymi, którzy cierpią i podejmują najtrudniejsze wyzwania w zmaganiu z pandemią – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Jean Kockerols. - Ważne jest, aby się nie bać i zachować zaufanie do Chrystusa, Kościoła, do naszych braci i sióstr w człowieczeństwie – podkreśla bp Kockerols. Jest taka pokusa, żeby się zamknąć w sobie, oddzielić od innych w obliczu ryzyka zakażenia i pozostać samemu. Trzeba jednak zachować otwartość na innych, być blisko nich w cierpieniu. Istnieje możliwość spotkania z innymi również w sytuacji odseparowania, kiedy zachowujemy konieczny dystans. Należy szukać nowych sposobów na bycie razem i na wspólne zmaganie.“
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.