Ekumenizm w Westminster

Udział w nieszporach ekumenicznych w Opactwie Westminsterskim w Londynie to główny punkt drugiego dnia wizyty Benedykta XVI w Wielkiej Brytanii. Papież poprowadzi je z honorowym zwierzchnikiem Kościoła anglikańskiego, arcybiskupem Rowanem Williamsem.

Podczas wieczornego nabożeństwa w anglikańskiej świątyni, obaj zwierzchnicy religijni modlić się będą przed relikwiami patrona Anglii – żyjącego w XI w. św. Edwarda Wyznawcy, który jest czczony przez katolików i anglikanów. Papież skieruje orędzie do Brytyjczyków.

Wcześniej Ojciec Święty złoży kurtuazyjną wizytę arcybiskupowi Canterbury – taki tytuł nosi abp. Williams – w Pałacu Lambeth, która jest oficjalną rezydencją anglikańskiego prymasa Anglii. Benedykt XVI i abp Williams wygłoszą przemówienia.

Rano Ojciec Święty odprawi prywatną Mszę św. w kaplicy Nuncjatury Apostolskiej, która jest jego rezydencją podczas pobytu na Wyspach Brytyjskich.

Po Mszy papież uda się do Kolegium Uniwersytetu Maryi Panny w dzielnicy Twickenham. Spotka się tam ze środowiskiem nauczycieli i wychowawców katolickich oraz przywódcami innych religii. W kaplicy Mary Panny odmówi modlitwę z przedstawicielami zgromadzeń zakonnych.

Po południu w ratuszu Westminster Hall papież spotka się natomiast z czołowymi przedstawicielami angielskiego społeczeństwa obywatelskiego, świata akademickiego, kulturalnego i przedsiębiorców oraz z korpusem dyplomatycznym.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama