Spotkanie papieża z ofiarami pedofilii?

Być może w trakcie wizyty w Wielkiej Brytanii Benedykt XVI spotka się z ofiarami księży-pedofilów - poinformował w piątek dziennikarzy rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi.

"Jest taka możliwość; nie mogę jej wykluczyć, ale także nie mogę tego teraz zapowiedzieć" - oświadczył rzecznik podczas briefingu na temat papieskiej podróży, rozpoczynającej się 16 września.

Ksiądz Lombardi przypomniał, że również podczas poprzednich zagranicznych pielgrzymek - w Australii, USA i na Malcie - Benedykt XVI widział się z ofiarami seksualnego wykorzystywania ze strony duchowieństwa.

"Spotkania takie nigdy nie były publicznie zapowiadane, lecz przebiegały w atmosferze dyskrecji, by nie dopuścić do ich zakłócenia z powodu nadmiernego medialnego rozgłosu" - oznajmił watykański rzecznik.

"Musi się to odbywać w klimacie dyskretnego, duchowego skupienia. Nie można z tego robić propagandy" - dodał.

Zapewnił, że Stolica Apostolska nie jest zaniepokojona możliwymi protestami podczas wizyty Benedykta XVI w Zjednoczonym Królestwie.

"Wrogość wobec papieża jest elementem całkowicie mniejszościowym" - dodał.

"Echo, jakie znalazło to w mediach, przewyższa prawdziwą wrażliwość ludności, na co wskazują także wiarygodne sondaże, mówiące o znaczącym zainteresowaniu wizytą Benedykta XVI - podkreślił ks. Lombardi.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.