Jaki wpływ może mieć jeszcze dzisiaj encyklika Benedykta XVI Caritats in veritate?

To pytanie stawiają sobie uczestnicy międzynarodowej konferencji, która odbywa się w siedzibie Papieskiej Akademii Nauk w Watykanie. W tym roku mija 10. rocznica ogłoszenia tego społecznego dokumentu, w którym Benedykt XVI nakreśla wizję integralnego rozwoju.

Jak podkreślił na otwarcie obrad kard. Peter Turkson, Papież Senior odwołując się do nauczania Pawła VI, pokazuje, że prawdziwy rozwój musi dotyczyć nie tylko społeczeństw, ale konkretnie każdego człowieka. Afrykański purpurat zapewnił, że encyklika Benedykta XVI jest głównym źródłem inspiracji dla kierowanej przez niego Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

W watykańskiej konferencji uczestniczą wpływowi przedstawiciele Kościoła, instytucji międzynarodowych i środowiska akademickiego. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. abp Silvano Tomasi, wieloletni przedstawiciel Watykanu przy ONZ, oraz amerykański ekonomista Jeffrey Sachs.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.