Papież mianuje nowego szefa Urzędu Informacji Finansowej

Watykan będzie miał nowego przewodniczącego Urzędu Informacji Finansowej. Jak podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej, w związku z wygaśnięciem mandatu René Brüelharta, Papież wyrażając mu wdzięczność za pełnioną w ostatnich latach posługę, postanowił mianować jego następcę.

Będzie to osoba o wysokich kompetencjach profesjonalnych i ciesząca się uznaniem na szczeblu międzynarodowym. Nominacja zostanie ogłoszona po powrocie Ojca Świętego z podróży apostolskiej do Tajlandii i Japonii. W ten sposób, jak czytamy w watykańskim komunikacie, zapewniona zostanie ciągłość działalności instytucjonalnej Urzędu Informacji Finansowej, w czasach gdy podejmuje on działania zarówno na szczeblu wewnętrznym, jak i międzynarodowym.

Urząd Informacji Finansowej został powołany w 2010 r. przez Benedykta XVI, aby zagwarantować pełną transparencję i wiarygodność watykańskiego systemu finansowego. Ma on w szczególności walczyć z procederem „prania brudnych pieniędzy”. René Brüelhart stał na jego czele od 2012 r.

Jak poinformował dykrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej "odroczenie faktycznego mianowania jest konieczne dla poszanowania wcześniejszych zobowiązań instytucjonalnych zainteresowanej osoby oraz dla określenia niektórych wewnętrznych procedur Stolicy Apostolskiej".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama