Kard. Ambongo: Kongijczycy wiedzą, że mają poparcie Papieża

Wyniesienie kolejnego kongijskiego biskupa do godności kardynała mieszkańcy Demokratycznej Republiki Konga odbierają jako konkretny przejaw bliskości Papieża z ich krajem. Zwraca na to uwagę jeden z nowych kardynałów Fridolin Ambongo, metropolita Kinszasy.

Przypomina on, że w Kongo żyje jeszcze jego poprzednik kard. Laurent Monsengwo Pasinya.

Kard. Ambongo podkreśla, że sytuacja w Kongu wciąż nie jest łatwa, a Kościół odgrywa ważną rolę społeczną, próbuje jednoczyć Kongijczyków wokół podstawowych wartości. W tym kontekście kardynalska nominacja jest odbierana jako przejaw poparcia ze strony Papieża Franciszka.

Mówi kard. Ambongo.

“Ludzie przyjęli tę wiadomość z wielką nadzieją. Mogę wręcz powiedzieć, że są szczęśliwi. W Kinszasie i w całym kraju odebrano to jako wyraz uznania ze strony Ojca Świętego dla narodu kongijskiego, a także dla jego walki o swą godność – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Ambongo. – Kościół w Demokratycznej Republice Konga wyróżnia się tym, że zawsze angażował się w życie społeczne. Nie jest to nic nowego. Jest to wręcz nasza tradycja, że Kościół stoi po stronie ludu. I spotkało się to z uznaniem ze strony Papieża Franciszka. Myślę, że mój wkład jako kardynała w życie Kościoła powszechnego polega właśnie na przykładzie tej służby narodowi, stając zawsze po jego stronie.”

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama