Papież spotkał się z więźniami

Na zakończenie wizyty w miasteczku Sulmona w Abruzji w środkowych Włoszech Benedykt XVI spotkał się w niedzielę z pięcioma więźniami z miejscowego zakładu karnego, znanego jako "więzienie samobójstw".

Było to kolejne spotkanie papieża z więźniami; w poprzednich latach odwiedził on zakład dla nieletnich oraz więzienie w Rzymie.

Podczas niedzielnej rozmowy w kurii biskupiej Benedykt XVI powiedział osadzonym z przepełnionego więzienia : "Życzę wam, abyście mogli znaleźć swoją drogę, by wnieść swój wkład w społeczeństwo zgodnie z waszymi możliwościami i darami, jakie dał wam Bóg".

Następnie Benedykt XVI spotkał się z młodzieżą z Abruzji w katedrze w Sulmonie. Młodym ludziom mówił z niepokojem o tym, że "mroki zasłaniają im horyzont" i perspektywy na przyszłość. Przestrzegał jednocześnie: "Ale proponowane są także fałszywe wartości i iluzoryczne wzorce, które obiecują wypełnić życie, podczas gdy w istocie czynią je pustym" .

"Wiara i modlitwa nie rozwiązują problemów, ale pozwalają stawić im czoła z nowym światłem i siłami, w sposób godny człowieka, a także spokojniej i skuteczniej" - zauważył papież, zwracając się do młodzieży. "Kochajcie Kościół: dał wam wiarę, sprawił, że poznaliście Chrystusa" - apelował.

"Kochajcie swego biskupa, waszych księży, których obecność w życiu - mimo wszystkich ich słabości- jest cenna" - mówił Benedykt XVI.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAPIEŻ, WŁOCHY

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.