Wzór pokory i ewangelicznej miłości

Papież o bł. Giedroyciu i dramacie Sudanu.

Wzorem pokory i ewangelicznej miłości nazwał Papież bł. Michała Giedroycia. Pozdrawiając pielgrzymów przybyłych do Watykanu na modlitwę „Regina Coeli”. Franciszek przypomniał, że w Krakowie miało miejsce dziękczynienie za ubiegłoroczną beatyfikację.

"Wczoraj w Krakowie odbyła się uroczystość dziękczynienia za potwierdzenie kultu bł. Michała Giedroycia, w którym uczestniczyli biskupi Polski i Litwy – mówił Ojciec Święty. – Niech to wydarzenie zachęca Polaków i Litwinów do umocnienia więzi pod znakiem wiary i czci dla błogosławionego Michała, który mieszkał w Krakowie w XV wieku, będąc wzorem pokory i ewangelicznej miłości".

Wzór pokory i ewangelicznej miłości   Roman Koszowski /Foto Gość Nagrobek bł. Michała Giedroycia w krakowskim kościele św. Marka

Papież mówił też o Sudanie. Wyznał, że docierające z tego kraju wiadomości budzą niepokój i ból. Zachęcił do modlitwy za ten naród, aby ustała przemoc i na drodze dialogu poszukiwano dobra wspólnego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.