Marszałek Senatu wziął udział we mszy św. przy grobie Jana Pawła II

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wraz z delegacją senatorów, uczestniczył w niedzielę we mszy świętej przy grobie papieża Jana Pawła II w watykańskiej bazylice św. Piotra. Mszy św. przewodniczył abp Edward Nowak.

Duchowny przypomniał, że delegacja Senatu przebywa w Watykanie w związku z majowymi obchodami Dnia Polonii i Polaków za Granicą. Jak podkreślił, Jan Paweł II to "postać szczególnie ważna dla wspólnoty polskiej, będąca symbolem religijności naszego narodu" i łącząca Polaków na całym świecie.

W homilii wskazał, że dwa gesty były charakterystyczne właśnie dla Jana Pawła II : "gest otwartości, szeroko rozpostartych ramion, gdy spotykał się z ludźmi" oraz gest dłoni złożonych do modlitwy. Podkreślał także "wspaniałość i heroizm" Jana Pawła II oraz ponadczasowość wartości, które głosił.

Po mszy św. marszałek Senatu złożył przy grobie Jana Pawła II kwiaty.

Grobowiec Jana Pawła II początkowo był umiejscowiony w krypcie w podziemiach Bazyliki Świętego Piotra. Po uroczystościach związanych z beatyfikacją Jana Pawła II, 30 kwietnia 2011 trumna z jego szczątkami została złożona w Kaplicy Świętego Sebastiana Bazyliki Świętego Piotra, tuż obok kaplicy ze słynną pietą watykańską Michała Anioła.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama