Comiesięczny dodatek do „L’Osservatore Romano”, zatytułowany „Kobieta Kościół Świat” będzie się nadal ukazywał. Zapewnił o tym redaktor naczelny watykańskiego dziennika Andrea Monda po decyzji twórczyni i szefowej dodatku Lucetty Scaraffii i jej zespołu o zakończeniu współpracy z „L’Osservatore Romano”.
Swą decyzję redaktorki uzasadniły tym, że odczuwają otaczający je „klimat braku zaufania i postępującego dyskredytowania”. Skarżąc się w liście do papieża Franciszka na ograniczanie wolności wypowiedzi od czasu nominacji nowego redaktora naczelnego dziennika, Scaraffa stwierdziła, że powraca „męska kontrola” i dokonywany przez „z góry” wybór kobiet „uznanych za wiarygodne”.
W odpowiedzi Monda zapewnił, że zawsze zapewniał Scaraffie i jej zespołowi całkowitą autonomię i wolność, jakie charakteryzowały dodatek od chwili jego powstania przed siedmiu laty. Powstrzymywał się od mieszania się w prace dodatku, ograniczając się do należącego do jego obowiązków sugerowania tematów i ewentualnych autorów, pozostawiając jednak decyzję prof. Scaraffie i redakcji dodatku.
Dziękując jej za siedmioletnią pracę Monda zaznaczył, że przyszłość dodatku nie podlega dyskusji, że „jego historia nie zostaje przerwana, lecz trwa”. - Bez jakiegokolwiek klerykalizmu - dodał redaktor naczelny watykańskiego dziennika.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.