Papież apeluje do parlamentarzystów z Czech i Słowacji

Papież Franciszek zaapelował do parlamentarzystów z Czech i Słowacji o krzewienie wśród obywateli postaw otwarcia, solidarności, budowy mostów i obalania barier nieufności i uprzedzeń. Audiencja odbyła się w związku z 1150. rocznicą śmierci świętego Cyryla.

"Chciałbym, aby tak znaczące dziedzictwo duchowe i kulturowe rozbudziło we wszystkich waszych obywatelach pragnienie spotkania i otwarcia wobec innych" - mówił papież w piątek delegacjom czeskich i słowackich parlamentarzystów, których przyjął w Watykanie.

Wyjaśnił następnie: "Chodzi o umiejętność koegzystencji w różnorodności poprzez dialog, dzielenie się, budowę mostów i obalanie barier nieufności i uprzedzeń". "Dzięki takim postawom ludzie stają się świadkami solidarności i budowniczymi pokoju" - oświadczył Franciszek.

Dodał: "Życzę wam, abyście byli każdego dnia, za sprawą waszej ważnej funkcji publicznej, orędownikami braterstwa, wyraźnymi i stanowczymi promotorami dobra wspólnego, by dawać nadzieję tym, którzy was wybrali do wypełnienia zadania o tak dużej odpowiedzialności".

Nawiązując do dziedzictwa świętych Cyryla i Metodego, ogłoszonych przez św. Jana Pawła II współpatronami Europy, papież powiedział parlamentarzystom, że jako reprezentanci narodu są wezwani di tego, by odkryć na nowo związki między Ewangelią a tożsamością kulturową i czerpać z chrześcijańskich korzeni przy budowie społeczeństwa, w którym realizowane będą zasady "gościnności i wzajemnej solidarności".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama