Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie liczą na zmiany

Podpisana w Emiratach Arabskich wspólna deklaracja Papieża i imama Al-Azhar jest wielką szansą dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie – wskazują tamtejsi biskupi.

Jak podkreśla kard. Béchara Boutros Raï z Libanu, dokument ten jest jednoznacznym wezwaniem do odpolitycznienia religii. Zastrzega on zarazem, że rozdział Kościoła czy islamu od państwa, nie oznacza rozdziału państwa od Boga.

Pozytywnych owoców katolicko-islamskiej deklaracji spodziewa się również wikariusz apostolski dla katolików obrządku łacińskiego w Aleppo. Podkreśla on, że w deklarację zarówno ze strony muzułmańskiej, jak i katolickiej zaangażowany został najwyższy autorytet. Tak to zostało odebrano w Syrii, gdzie papieska wizyta w Emiratach odbiła się szerokim echem i była transmitowana w telewizji. Miejmy nadzieję, że deklaracja ta stanie się podstawą dla nowych relacji między chrześcijanami i muzułmanami – dodaje bp Georges Abou Khazen.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.