Przed wizytą papieża w Rumunii

Nowy impuls do budowania jedności.

Z radością i wdzięcznością została przyjęta w Rumunii wiadomość o pielgrzmce Papieża Franciszka planowanej na przełomie maja i czerwca. Biskupi zachęcają wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli do zjednoczenia się w modlitwie, aby wizyta Ojca Świętego przyniosła obfite owoce dla życia duchowego chrześcijan oraz dobra wspólnego i jedności całego rumuńskiego społeczeństwa.

Papież odwiedzi Rumunię w dniach od 31 maja do 2 czerwca. Przybędzie w dzień wspomnienia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny u swojej krewnej Elżbiety. Pielgrzymka nawiązuje do wizyty św. Jana Pawła II, który przebywał w Rumunii w dniach 7-9 maja 1999 r. Podczas tamtej pielgrzymki Papież nazwał ten kraj „ogrodem Maryi”. Franciszek będzie kontynuował linię duchową tamtej podróży: uwrażliwi chrześcijan na potrzebę budowania jedności oraz okryje ich płaszczem Maryi. Kraj potrzebuje nowego zaczynu, nowego impulsu oraz inspiracji, aby trwać, żyć oraz modlić się razem. Mówi ks. Wilhelm Danca, odpowiedzialny w Rumunii za wizytę papieską.

Ks. Wilhelm Danca – potrzebujemy nowego zaczynu oraz impulsu
"Obecność Papieża będzie impulsem do budowania jedności wszystkich chrześcijan, którzy dzisiaj z punktu widzenia społecznego oraz politycznego napotykają szereg trudności, aby odnaleźć wspólną drogę w budowaniu społeczeństwa – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Danca. - Oczywiście, integracja europejska znaczy dla nas bardzo dużo, ale jednocześnie stawia wyzwania, których nie byliśmy świadomi. Na przykład podziały w rodzinach: dorośli często pozostawiają swoje rodziny w Rumunii; dzieci pozostają z dziadkami lub dziadkowie żyją bez dzieci oraz wnuków. Ojciec Święty przybędzie, aby przekazać orędzie jedności. O to się modlimy. O umocnienie rodzin, Kościoła i wszystkich wspólnot. Ale także o jedność chrześcijan żyjących w Rumunii, także w społeczeństwie, gdzie trzeba z większą determinacją popularyzować wartości chrześcijańskie oraz społeczne, dobro wspólne oraz prawdę w przestrzeni publicznej".

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.