Dokument prorocki

Sesja z okazji 50. rocznicy ogłoszenia encykliki „Humanae vitae”.

W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbyła się dziś sesja dla dziennikarzy poświęcona 50. rocznicy ogłoszenia encykliki papieża Pawła VI „Humanae vitae”. Papieski dokument omawia zasady moralne w dziedzinie przekazywania życia ludzkiego.

Wśród uczestników sesji był abp Henryk Hoser, który encyklikę papieża Pawła VI nazwał dokumentem prorockim. 

„Jednym z aspektów rozpoznawania charyzmatu prorockiego jest realizacja tego przed czym ostrzegał i co zapowiadał. To się zgadza. Jeśli weźmiemy pod uwagę to, co było wówczas założeniem, to wszystko zrealizowało się z nawiązką, a więc miał rację Paweł VI, niestety świat i część Kościoła nie chciała mu tej racji przyznać” - powiedział abp Hoser. 

Abp Hoser zachęcił, by w próbach zrozumienia encykliki „Humanae vitae” pójść śladem św. Jana Pawła II i zdobyć się na bliższe poznanie „teologii ciała” Karola Wojtyły. 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.