Kobiety w Watykanie: pierwiastek macierzyński

Ponad pół roku temu papież mianował dwie kobiety podsekretarzami stanu w Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia. Dziś Radio Watykańskie rozmawia z jedną z nich: Gabriellą Gambino.

Gabriela Gambino jest specjalistką z zakresu bioetyki i matką pięciorga dzieci. Zapytano ją, co obecność kobiet wnosi w realia Stolicy Apostolskiej.

Kobieta jest przede wszystkim matką - mówi pani Gambino - jest przeznaczona do rodzenia. Nie tylko w wymiarze biologicznym, ale przede wszystkim moralnym i duchowym. Wprowadzenie do Watykanu pierwiastka macierzyńskiego oznacza według niej przede wszystkim zwrócenie uwagi na ludzką kruchość, którą trzeba przyjąć i chronić, także w wymiarze duszpasterskim oraz nieprzywiązywanie zbytniej wagi do wydajności. "Chodzi o to, by każdy mógł się poczuć synem i córką." - powiedziała Radiu Watykańskiemu pani Gambino.

Skutkiem takiej zmiany jest jej zdaniem przywrócenie w ludziach zaufania i odnowienie wiary w Kościół.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.