Wielki Post w cieniu Watykanu

W wielkim poście rozważajmy słowa, które kierują do nas następcy świętego Piotra i módlmy się o rychłą beatyfikację Jana Pawła II

  Liturgia słowa na dziś

Pierwsze czytanie: Pwt 4,1.5-9
Psalm: Ps 147
Ewangelia: Mt 5,17-19

 

Cytat dnia

"Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejsze, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim"

 

Rozważanie Jana Pawła II

"Pismo Święte pozostaje bowiem żywym i płodnym źródłem nauki moralnej Kościoła, jak przypomniał Sobór Watykański II, określając Ewangelię źródłem wszelkiej prawdy zbawiennej i normy moralnej . Strzeże on wiernie tego, czego słowo Boże naucza nie tylko o prawdach wiary, lecz także o postępowaniu moralnym, to znaczy takim, które podoba się Bogu (por. 1 Tes 4, 1); dba przy tym o rozwój doktryny analogiczny do tego, jaki dokonuje się w dziedzinie prawd wiary. Wspomagany przez Ducha Świętego, który prowadzi go do całej prawdy (por. J 16, 13), Kościół nie przestał - i nigdy nie może przestać - zgłębiać „tajemnicy Słowa Wcielonego”, w której „wyjaśnia się naprawdę tajemnica człowiek"

  Wielki Post z Wiara.pl

Krzyż na drogę

W nadchodzącym Wielkim Poście chcemy podpowiadać czytelnikom i razem z nimi się zastanawiać, jak ten krzyż ma być obecny w naszym życiu. Co krzyż mówi do nas...?

 

 

Modlitwa o beatyfikację sługi Bożego Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. >>

Wielki Post w Cieniu Watykanu - całość>>

«« | « | 1 | » | »»