Papież: udział w mszy jest jak pójście na Kalwarię, to nie spektakl

Papież Franciszek powiedział w środę wiernym podczas audiencji generalnej, że udział w mszy jest jak "pójście na Kalwarię". To nie spektakl - mówił. Szczególnie ciepło papież powitał obecną na placu Świętego Piotra polską młodzież.

W katechezie Franciszek tłumaczył wiernym, że msza jest "wejściem w mękę, śmierć, zmartwychwstanie i wniebowstąpienie Jezusa". "Kiedy idziemy na mszę świętą, to jakbyśmy szli na Kalwarię" - podkreślił.

Papież zachęcił do refleksji: "Pomyślcie z wyobraźnią: «jeśli idziemy na Kalwarię i wiemy, że tym człowiekiem na krzyżu jest Jezus, czy pozwolimy sobie na to, by plotkować, robić zdjęcia, robić widowisko?»".

"Gdy przychodzimy do kościoła na mszę, pomyślmy: wchodzę na Kalwarię, gdzie Jezus oddaje swoje życie za mnie" - mówił Franciszek do ponad 10 tys. uczestników audiencji.

Była wśród nich grupa polskiej młodzieży i dzieci. Słysząc ich entuzjazm, Franciszek powiedział żartobliwie: "Ta młodzież prosi, aby papież pobłogosławił ich hałas".

Zwracając się do polskich pielgrzymów wezwał, aby służyć Chrystusowi "w braciach, by wraz z nimi budować nową wspólnotę ludzką, bardziej sprawiedliwą i braterską".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama