Watykan w ONZ

Dla terrorystów zbrodnie seksualne to element taktyki.

Walka ze zbrodniami seksualnymi popełnianymi w kontekście konfliktów zbrojnych to nie przejaw poprawności politycznej, lecz główny element walki o pokój i bezpieczeństwo – zauważył na forum ONZ watykański przedstawiciel. Abp Bernardito Auza wziął udział w otwartej debacie Rady Bezpieczeństwa. Zauważył, że dla terrorystów zbrodnie seksualne stały się stałym elementem wojennej strategii. W ten sposób wznieca się lęk i łamie się wolę oporu.

Watykański dyplomata zauważył, że zakres zbrodni seksualnych jest bardzo szeroki. Obejmuje on gwałty, niewolnictwo, prostytucję, a także wymuszone ciąże, aborcje i sterylizacje. Kobiety bywają też zmuszane do małżeństwa i zmiany religii. Abp Auza podkreślił, że w obliczu tak wielkich okrucieństw obrona godności dziewcząt i kobiet musi się stać jednym z podstawowych priorytetów wspólnoty międzynarodowej.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, ONZ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.