Jan Paweł II podczas modlitwy Anioł Pański podziękował wiernym całego świata za modlitwy w jego intencji podczas pobytu w rzymskiej klinice Gemelli.
Najdrożsi Bracia i Siostry – Witajcie ! – powiedział osobiście Papież do kilku tysięcy wiernych zgromadzonych na palcu św. Piotra wiernych. Krótkie rozważania przed modlitwą odczytał substytut sekretarza stanu abp Leonardo Sandri. Papież zaapelował także o uwolnienie włoskiej dziennikarki i wszystkich porwanych w Iraku.
- Znów spotykamy się w tym samym miejscu, aby chwalić Pana. Chciałbym podziękować Wam wszystkim, którzy łączą się z nami za pośrednictwem radia i telewizji za Waszą bliskość, uczucia, a przede wszystkim za modlitwę w dniach mego pobytu w poliklinice Gemelli. Stale odczuwam przed Panem potrzebę Waszej pomocy, aby pełnić misję, którą Jezus mi powierzył – powiedział Jan Paweł II.
Papież nawiązał do rozpoczętego w Środę Popielcową okresu Wielkiego Postu, który "każdego roku przypomina nam o tej podstawowej prawdzie: Nie można wejść do życia wiecznego jeśli w łączności z Jezusem nie dźwigamy naszego krzyża". - Nie można dość do szczęścia i pokoju bez odważnego podejmowania duchowych zmagań. Jest to walka, w której odnosi się zwycięstwo orężem pokuty, modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia – podkreślił Ojciec Święty i przypomniał, że dzisiaj wraz z pracownikami Kurii Rzymskiej rozpoczyna tygodniowe rekolekcje wielkopostne.
Na zakończenie modlitwy papież osobiście udzielił wiernym apostolskiego błogosławieństwa.
Pozdrawiając pielgrzymów Jan Paweł II zapewnił o swojej modlitwie o pokój na Bliskim Wschodzie i zaapelował o uwolnienie włoskiej dziennikarki Giuliany Sgreny i wszystkich porwanych w Iraku.
Pozdrowienia dla rodaków odczytał osobisty sekretarz Ojca Świętego abp Stanisław Dziwisz. - Pozdrawiam moich rodaków obecnych na placu św. Piotra, w Polsce i na świecie. Dziękuje za modlitwy i wszystkie wyrazy jedności w czasie mojej choroby. Bóg zapłać. Szczęść Boże wszystkim – powiedział Jan Paweł II.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.