Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
aktualna ocena | | głosujących | | Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |
Śledź wypowiedzi papieża Franciszka na Twitterze.
„W każdym zadaniu okazywał się człowiekiem zdyscyplinowanym kościelnie, lubianym duszpasterzem, ożywionym pragnieniem szerzenia wszędzie zaczynu ewangelicznego” – tak o zmarłym wczoraj wieczorem kardynale Angelo Sodano napisał Ojciec Święty w telegramie skierowanym na ręce jego siostry.
„Synodalność jest mocno zakorzeniona w sposobie myślenia i działania Kościoła w Ameryce Łacińskiej. Świadczy o tym obecność w refleksji pastoralnej takich pojęć jak: komunia, uczestnictwo oraz nawrócenie duszpasterskie” – powiedział Papież w wideoprzesłaniu skierowanym do Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej.
W tym roku przypada X rocznica działalności Fundacji Watykańskiej Joseph Ratzinger - Benedykt XVI.
"Poczucie tajemnicy, która nas przerasta, łączy wszystkich ludzi".
Do odmawiania dziesiątek różańca zaproszono rodzinę ukraińską, osoby spokrewnione z ofiarami wojny oraz grupę kapelanów wojskowych.
Do wychodzenia na peryferie, do ludzi, którzy dla wielu nic nie znaczą i uważani są za odpadki społeczeństwa zachęcił Papież kierownictwo Globalnego Funduszu Solidarności.
W telegramach podpisanych przez kardynała Parolina, Papież Franciszek wyraził swoje współczucie z powodu klęsk żywiołowych, które spowodowały śmierć i zniszczenia w Ameryce Północnej.
Zdecydowana większość z co najmniej 21 ofiar masakry to dzieci.
Na powołanie osób starszych do umiłowania sprawiedliwości i przeciwstawiania się cynicznej wizji świata wskazał Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.
Ból kolana i biodra ma nadzieję rozwiązać za pomocą serii zastrzyków i próbując zastosować się do zaleceń ortopedów.
Papież Franciszek nazwał wojnę na Ukrainie "absurdalną" i zaapelował o to, by chronić "święte prawo narodów do pokoju". Podziękował za niesienie pomocy uchodźcom z Ukrainy, których jest we Włoszech około 120 tysięcy.
Papież podkreślił, że sami nie jesteśmy w stanie zachować pokoju.
Po modlitwie Regina Caeli, Papież zwrócił uwagę, że dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Laudato si', służący uważniejszemu wsłuchaniu się w wołanie Ziemi, która wzywa nas do wspólnego działania w trosce o nasz wspólny dom. Zaprosił także do modlitwy za Kościół w Chinach.
"Jest na to przestrzeń. Należy też uważać, aby nie rozpocząć nowego wyścigu zbrojeń w Europie i na świecie”.
Najważniejsze słowa padły dziś chyba do bierzmowanych: - Módlcie się i trzymajcie się we wspólnocie! - zaapelował Franciszek.
Papieska intencja modlitewna na marzec 2022 r.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.