Dokładnie 89 lat temu w Wadowicach urodził się Karol Wojtyła. Zawsze kiedy po śmierci Papieża Polaka obchodzimy rocznice z nim związane, z jeszcze większą wiarą kierujemy nasze modlitwy w intencji jego rychłej beatyfikacji i kanonizacji - pisze "Nasz Dziennik".
W Rzymie o rocznicy urodzin Karola Wojtyły pamiętają zwłaszcza grupy modlitewne. W tym dniu szczególnie podejmą modlitwę w intencji Sługi Bożego, a przede wszystkim jego rychłej beatyfikacji. Aleksandra Zapotoczny, redaktor „Totus Tuus” zapewnia w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”, że 18 maja kolejka do grobu papieża Polaka będzie dłuższa niż zwykle. Przy grobie Jana Pawła II stanie również mały Giacomo z Mediolanu, który w rocznicę papieskich urodzin obudził się ze śpiączki spowodowanej urazem neurologicznym.
O rocznicy urodzin Karola Wojtyły będą też pamiętali wszyscy, którzy przychodzą do kościoła św. Stanisława – pełni on w Rzymie funkcję polskiej parafii. Podobnie będzie w kościele redemptorystów przy via Merulana – przekonuje A. Zapotoczny w wypowiedzi dla „Naszego Dziennika”. W Rzymie przebywa wiele sióstr zakonnych i księży z Polski. W tych domach zakonnych na pewno zapłoną świece przed wizerunkiem Jana Pawła II.
Kolejna papieska rocznica jest okazją do zapytania o datę beatyfikacji polskiego papieża. „Nie podoba mi się, że media z kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II robią coś w rodzaju giełdy papierów wartościowych. Ma się wrażenie, jakby świętość Papieża Polaka "raz szła w górę, a raz w dół". A więc pisze się o dacie przyszłej kanonizacji, snując nieprawdopodobne domysły” – zwrócił uwagę w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. prof. Jan Machniak, członek komisji historycznej powołanej w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym Sługi Bożego Jana Pawła II. Zwrócił uwagę, że trzeba tu przestrzegać określonej procedury, a w czasie oczekiwania wykazać „cierpliwość wiary”.
Zaapelował o większą możliwość zaangażowania ich na kierowniczych stanowiskach.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Papież: - Kiedy spowiadam, pytam penitentów, czy i jak dają jałmużnę.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.
Czy za drugim razem będzie lepiej?- zastanawia się korespondent niemieckiej agencji katolickiej KNA.