Burmistrz Jerozolimy powitał Benedykta XVI na Górze Scopus

W imieniu „mieszkańców Świętego Miasta" oraz jego rady Benedykta XVI powitał na Górze Scopus burmistrz Jerozolimy Nir Barkat.

Jednocześnie ze słowami pozdrowień zwrócił się do „tysięcy naśladujących go pielgrzymów i turystów”. Papież przybył dzisiaj do Izraela i Autonomii Palestyńskiej z pięciodniową pielgrzymką, która potrwa do 15 maja.

„Będziesz się czuł w domu, między przyjaciółmi, którzy praktykują różne religie w pokoju, harmonii i wolności oddychając historią starożytności i nowoczesną kulturą. Będziesz czuł się tu jak w domu, jako ten, który ma swój udział w tym wielkim mieście” - powiedział Barkat i wezwał wszystkich chrześcijan do odwiedzenia Jerozolimy „przynajmniej raz w życiu”.

Burmistrz wyraził Benedyktowi XVI wdzięczność za jego obecność i błogosławieństwo. W prezencie wręczył Benedyktowi XVI starożytną mapę świata, która przedstawia Jerozolimę jako jego centrum.

Ojciec Święty przybył na pokładzie helikoptera izraelskiej armii. Na lądowisku papieża przywitali przedstawiciele władz miasta oraz duża grupa młodych Izraelczyków ubrana w białe koszulki z watykańskimi i izraelskimi flagami w ręku. Trójka dzieci z rodzin: chrześcijańskiej, żydowskiej i muzułmańskiej wręczyła mu kosz z ziemią z Jerozolimy i owoców izraelskiej ziemi oraz egzemplarz książki dla dzieci w języku hebrajskim autorstwa Shela Silversteina, przetłumaczonej na ponad 30 języków świata.

Po ceremonii powitania papież zamkniętym samochodem udał się do delegatury apostolskiej na Górze Oliwnej, która będzie jego rezydencją w czasie pobytu w Izraelu. Po południu Benedykt XVI uda się do Instytutu Pamięci Yad Vashem, gdzie odda hołd ofiarom Szoah. Później pojedzie do Centrum Jerozolimskiego Notre Dame, gdzie spotka się z członkami organizacji zajmujących się dialogiem międzyreligijnym.

pc, tom (KAI Jerozolima) / ju., Jerozolima

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama