Publicysta turyńskiego dziennika "La Stampa" Arrigo Levi wyraża przekonanie, że "pielgrzym pokoju jest wyrazicielem woli i najgłębszych aspiracji wszystkich ludzi, bez względu na to, jaką wyznają wiarę".
Dlatego Levi życzy papieżowi „powodzenia w tej najtrudniejszej chyba misji, jaką kiedykolwiek podejmował”.
„W Ammanie powitały go dobre słowa haszymidzkiego monarchy, potomka Proroka. Nie bez pewnego drżenia ufamy, że dane mu będzie słuchać jedynie równie podniosłych słów podczas całej pielgrzymki po uroczystych i trudnych szlakach Ziemi Świętej, ziemi, o którą spierają się, nie pierwszy raz w historii, różne ludy i religie” - kończy Levi, znany publicysta żydowskiego pochodzenia.
Bardziej przyziemna jest uwaga, jaką Marco Politi kończy swoje sprawozdanie z pierwszego dnia pielgrzymki papieża. Wracając do konferencji prasowej na pokładzie samolotu wiozącego go z Rzymu do Ammanu, watykanista rzymskiego dziennika „La Repubblica” stwierdza: „Skrupulatnie przygotował się Joseph Ratzinger do tej trudnej podróży do Jordanii, Izraela i Autonomii Palestyńskiej. Jest w dobrej formie, twarz spokojna i uśmiechnięta. Wyraźnie widać, że kontroluje każde sformułowanie, by nie powiedzieć ani słowa za dużo”.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.