Publikacja encykliki Benedykta XVI 29 czerwca

"Myślę i przypuszczam, że 29 czerwca będzie ostateczną datą" - powiedział kard. Renato Martino, odpowiadając na pytanie, kiedy ukaże się encyklika społeczna Benedykta XVI.

Przewodniczący Papieskiej Rady „Iustitia et pax”, który uważany jest za jedną z osób wtajemniczonych w treść papieskiego dokumentu, zapewnił, że nie jest ona mu znana.
O tym, że encyklika, zatytułowana „Caritas in veritate” miałaby ujrzeć światło dzienne w uroczystość świętych Piotra i Pawła pisze dziś watykanista „Il Giornale” Andrea Tornielli. Wymienia on również kard. Martino jako jednego ze współpracowników Benedykta XVI przy jej pisaniu.

Kardynał bierze dziś udział w międzynarodowej konferencji na temat „Wartości etyczne i integralny rozwój osoby w dobie globalizacji”, zorganizowanej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. W swoim wystąpieniu na tym forum włoski purpurat zaapelował do wiernych świeckich i stowarzyszeń katolickich o umacnianie kultury praworządności i walkę z wszelką postacią korupcji, przeciwnej regułom sprawiedliwości.

ml (KAI Rzym) / maz

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg