Ks. Oder o postępach procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II

Proces beatyfikacyjny sługi Bożego Jana Pawła II przebiega optymalnie - uważa jego postulator. Ks. Sławomir Oder powiedział Radiu Watykańskiemu, że dotychczasowa praca została wykonana zgodnie z zaleceniem Benedykta XVI.

Ks. Oder przypomniał, że 2 kwietnia 2007 r. rozpoczęło się postępowanie kanoniczne w Kongregacji Spaw Kanonizacyjnych. Obecnie jest ono na etapie kompleksowego opracowywania Positio o heroiczności cnót. Jest to faza procesu, która pozwala na pogłębienie wszelkich kwestii.

„W mojej pracy – powiedział postulator – pamiętałem zawsze o słowach, które usłyszałem z ust Ojca Świętego Benedykta XVI, który wielokrotnie dawał publiczny wyraz swojego zainteresowania procesem: «Proszę pracować szybko, ale dobrze i tak, by niczego nie można było zarzucić». Te słowa Papieża obowiązują także na tym etapie procesu i dotyczą wszystkich osób w niego zaangażowanych.

Fakt ten sprawia, że jestem bardzo spokojny, gdyż mam świadomość, iż dotychczasowa praca została wykonana zgodnie ze słowami papieskiego zalecenia. Z drugiej strony nakazuje mi ufne, cierpliwe oczekiwanie tak, by i obecna faza procesu przebiegała w sposób sumienny i z rygorem właściwym dla tego typu postępowania kanonicznego. To wszystko, co mogę w chwili obecnej powiedzieć o stanie procesu Sługi Bożego Jana Pawła II” – dodał ks. Sławomir Oder.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama