Papież w Instytucie: Łączą mnie silne więzi z kulturą francuską

13 września Benedykt XVI rozpoczął od wizyty w Instytucie Francuskim. Ta prestiżowa instytucja naukowa grupuje 5 akademii, w tym Akademię Nauk Moralnych i Politycznych, której członkiem jest od 1992 r. jest Joseph Ratzinger.

Należą do niej też takie osobistości, jak były sekretarz generalny ONZ, Javier Pérez de Cuellar, czy były prezydent Czech, Vaclav Havel. Ojciec Święty wpisał się do złotej księgi Instytutu, umieszczając tam po łacinie pierwsze słowa Ewangelii św. Jana: „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo”. Odsłonił także pamiątkową tablicę, co stało się okazją do ponownego wyrażenia przez Benedykta XVI fascynacji kulturą francuską.

„Z przyjemnością korzystam z nadarzającej się okazji, by przypomnieć, że łączą mnie silne więzi z kulturą francuską, dla której żywię ogromny podziw – wyznał Benedykt XVI. – Spotkanie z kulturą francuską miało szczególne znaczenie dla mojego rozwoju intelektualnego. Pragnę zatem wyrazić wobec niej wdzięczność – wdzięczność osobistą, a także jako następca Piotra” – powiedział Papież.

Krótka wizyta w Instytucie Francuskim odbyła się w drodze na główne wydarzenie dnia – uroczystą liturgię na Placu Inwalidów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama