Benedykt XVI podczas Mszy św. w Paryżu: Wystrzegajcie się bożków

Eucharystia jako droga poznania Boga i przestroga przed współczesnymi formami bałwochwalstwa to główne tematy podjęte przez Benedykta XVI podczas Mszy św. sprawowanej na paryskim Placu Inwalidów.

Na Eucharystii pod przewodnictwem Papieża zgromadziło się ok. 260 tys. osób.

Papież zauważył, że świat współczesny stworzył sobie własnych bożków. Jest to pokusa gloryfikowania nie istniejącej już przeszłości czy też utopijne marzenie, aby człowiek własnymi siłami zbudował raj na ziemi. „Od prawdziwego celu życia ludzkiego – drogi ku Bogu odwodzą człowieka pieniądz, żądza posiadania, władzy, a nawet wiedzy – przypomniał Ojciec Święty.

Benedykt XVI podkreślił rolę sumienia i wskazał, że przed bałwochwalstwem chroni racjonalność wiary. „Bóg stworzył nasz rozum i daje nam wiarę, proponując, byśmy w wolności przyjęli ją jako cenny dar”- zaznaczył. Papież przypomniał, że drogą poznania Boga jest Eucharystia, która zachęca nas także do wystrzegania się bożków, złudnych wytworów myśli.

„Naszymi słowami, naszym milczeniem i naszymi czynami nie dopuśćmy, by kiedykolwiek osłabła w nas i dokoła nas wiara w zmartwychwstałego Chrystusa, obecnego w Eucharystii!” – zaapelował Ojciec Święty. Zaznaczył, że tylko Bóg może dać nam pełnię szczęścia, nauczyć nas prawdziwych wartości – wartości wiecznych, które nigdy nie przeminą. „Wystrzegajcie się oddawania czci bożkom, nie ustawajcie w czynieniu dobra!” – zaapelował Benedykt XVI do francuskich katolików.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama