Australia: Benedykt XVI pisze do katolickiego portalu społecznościowego

Specjalne słowa pozdrowienia przesłał Benedykt XVI do katolickiego portalu społecznościowego Xt3.com.

Papież przypomniał w ten sposób, że upłynęło 50 dni od wydarzenia, jakim była Msza św. na hipodromie Randwick podczas XXIII Światowego Dnia Młodzieży. Dzięki jednej z funkcji portalu, każdy z 35 tys. użytkowników strony otrzymał specjalną, spersonalizowaną wersję papieskiego przesłania.

"Drodzy przyjaciele, 50 dni temu wspólnie celebrowaliśmy Mszę św. Dziś pozdrawiam was w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Wzmocnieni Duchem i odważni niczym Maryja, wasza pielgrzymka wiary napełnia Kościół życiem!" – napisał papież, który przypomniał, że wkrótce odwiedzi Francję, prosząc przy tej okazji o włączenie się do wspólnej modlitwy za młodych ludzi w tym kraju.

Szef portalu, Robert Toone, w specjalnym liście podziękował Benedyktowi XVI za pozdrowienia, wyrażając podziw dla jego "stałej gotowości wykorzystywania najnowszych zdobyczy technologii do kontaktowania się z młodymi ludźmi".

Nazwa portalu "Xt3" to skrót hasła "Chrystus w trzecie tysiąclecie" i inspirowana jest wezwaniem Jana Pawła II, by przesłanie Chrystusa do świata nieść w trzecie tysiąclecie.

Portal posiada standardowe funkcje portalu społecznościowego, jak tworzenie indywidualnych profili, zamieszczanie zdjęć, filmów i linków, przesyłanie informacji, tworzenie grup dyskusyjnych i prowadzenie debat.

12 czerwca br. portal uruchomili główni organizatorzy XXIII ŚDM w Sydney: kard. George Pell i bp Anthony Fisher. Wraz z setką internautów wysłali oni pierwsze zaproszenia do wybranych uczestników wydarzenia, "wirtualnych pielgrzymów" oraz innych katolików z całego świata, których łączyć ma ten serwis.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama