ŚDM w Sydney: Przybycie Papieża; przesłanie do młodych

Benedykt XVI przybył do Australii. Pierwszym jego spotkaniem z szóstym kontynentem było poranne międzylądowanie w wojskowej bazie Darwin na północy kraju.

Techniczny postój umożliwił Papieżowi prawie półgodzinny spacer przed następnym etapem – przelotem nad całym kontynentem z północy na południowy wschód. Do bazy lotniczej Richmond pod Sydney Ojciec Święty dotarł po południu, gdy w Polsce była 7.00 rano.

Pierwsze dni pobytu w Australii są przeznaczone na aklimatyzację i odpoczynek. Benedykt XVI spędzi je w podmiejskim Kenthurst w ośrodku studiów należącym do Opus Dei. Oficjalna część papieskiej wizyty rozpocznie się dopiero w środę 16 lipca. Zanim to nastąpi, Ojciec Święty wystosował specjalne przesłanie do Australijczyków i do oczekującej go młodzieży.

Benedykt XVI dziękuje tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przygotowania tego wydarzenia. Przypomina zarazem jego wymiar misyjny, gdzie młodzi mają okazję włączyć się w dzieło ewangelizacji wśród swych rówieśników, często pozbawionych perspektyw i nadziei, a szukających odpowiedzi na dręczące ich pytania i wątpliwości. Papież zwraca uwagę, że moc Ducha Świętego, o której mówi hasło Światowego Dnia Młodzieży, prowadzi ku Jezusowi Chrystusowi. „W Nim znajdujemy odpowiedzi, których szukamy, znajdujemy cele, dla których naprawdę warto żyć, znajdujemy siły do dalszej drogi ku lepszemu światu – pisze Ojciec Święty.

– Nasze serca nie zaznają spokoju, póki nie spoczną w Panu, jak powiada św. Augustyn na początku swych «Wyznań» w słynnej opowieści o młodzieńczych latach. Modlę się, aby serca młodych zgromadzonych w Sydney w ramach obchodów Światowego Dnia Młodzieży znalazły naprawdę spoczynek w Panu, napełniając się radością i żarliwością w głoszeniu Dobrej Nowiny wśród przyjaciół, ich rodzin i wszystkich, których spotkają” – napisał Benedykt XVI.

«« | « | 1 | » | »»