Benedykt XVI w 2009 r. odwiedzi Afrykę?

Papież Benedykt XVI mógłby w 2009 roku odwiedzić Afrykę. Poinformował o tym na łamach włoskiego dziennika katolickiego „Avvenire" kard. Tarcisio Bertone.

Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej zwrócił uwagę, że kalendarz podróży papieża na przyszły rok nie jest jeszcze zamknięty w szczegółach i hipotetycznie istnieje możliwość podróży na kontynent afrykański.

"Afryka i Kościół na tym kontynencie zasłużyły na wizytę papieża” - stwierdził kard. Bertone. Przyznał jednocześnie, że wybór krajów afrykańskich, do których miałby się udać Benedykt XVI, jest „sprawą delikatną”, chodzi bowiem o ”zachowanie równowagi geopolitycznej”, a także o bezpieczeństwo zarówno papieża, jak i wiernych, którzy będą chcieli się z nim spotkać.

Natomiast w wywiadzie dla watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano” kard. Bertone mówił o swoich podróżach zagranicznych. Podkreślił, że jego podróże jako sekretarza stanu Stolicy Apostolskiej zawsze są uzgadniane z papieżem. Tak było również w przypadku zakończonej przed kilkoma dniami wizyty na Białorusi.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy kard. Bertone odbył osiem podróży zagranicznych. W czerwcu i wrześniu 2007 r. odwiedził Polskę, w sierpniu 2007 r. – Peru, w październiku 2007 był w Portugalii, a w listopadzie tegoż roku w Argentynie. W 2008 roku sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej odwiedził w lutym Kubę, w marcu Armenię i Azerbejdżan, a w czerwcu Białoruś.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg