Stolica Apostolska przystąpiła do „Konwencji wiedeńskiej o ochronie warstwy ozonowej" z 1985 r. i „Protokołu montrealskiego w sprawie substancji zubożających warstwę ozonową" z 1987 r.
Przyjęła też cztery poprawki wniesione do niego kolejno w Londynie (1990), Kopenhadze (1992), Montrealu (1997) i Pekinie (1999). Dokument przystąpienia do nich złożył 5 maja w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ, abp Celestino Migliore.
Jak podkreślono w załączonej do złożonego dokumentu deklaracji z 9 kwietnia 2008 r., uroczysty akt przystąpienia wyraża moralne poparcie dla zaangażowania państw w prawidłowe i skuteczne wypełnianie wspomnianych traktatów.
Stolica Apostolska pragnie zachęcić całą wspólnotę międzynarodową do promowania autentycznego współdziałania między polityką, nauką a ekonomią. Ta współpraca – taka jak właśnie w kwestii ozonu – pozwala osiągnąć znaczne wyniki. Umożliwia równocześnie ochronę przyrody, promowanie integralnego rozwoju ludzkiego i troskę o dobro wspólne. Dokonuje się to w duchu odpowiedzialnej solidarności, z pożytkiem dla obecnych i przyszłych pokoleń – czytamy w deklaracji Stolicy Apostolskiej.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.