h

Włochy: Mieszkańcy Górnej Adygi nie sfinansują papieskich wakacji

Mieszkańcy Bressanone w Górnej Adydze nie zapłacą ani cetna za wakacje Benedykta XVI, zapewnił burmistrz miasta, w którym od 27 lipca do 11 sierpnia tego roku będzie wypoczywał papież.

„Nie będzie żadnego papieskiego podatku” - oświadczył Albert Puergstaller w specjalnej nocie. Informacja była odpowiedzią na krążące od jakiegoś czasu pogłoski jakoby mieszkańcy Bressanone mieli sfinansować pobyt Benedykta XVI w tych stronach.

Burmistrz potwierdził natomiast, że władze samorządowe zastanawiają się nad tym, jak by zarobić na obecności papieża. Do akcji marketingowej, jak to określił, zaproszeni zostaną miejscowi kupcy. Myśli się o szeregu imprez kulturalno-gastronomicznych.

Benedykt XVI będzie gościem seminarium duchownego w Bressanone, gdzie w przeszłości, jako kardynał i prefekt Kongregacji Nauki Wiary, spędzał już letnie wakacje. Tam właśnie, w 1984 roku, powstała głośna książka „Raport o stanie wiary”, będąca zapisem rozmowy Josepha Ratzingera z włoskim pisarzem katolickim Vittorio Messorim.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg