Największa australijska gazeta oficjalnym partnerem ŚDM w Sydney

Australijski dziennik The Daily Telegraph i jego niedzielne wydanie The Sunday Telegraph zostały oficjalnym partnerem Światowego Dnia Młodzieży w Sydney.

Będą one podstawowym drukowanym i internetowym źródłem informacji nt. ŚDM. Danny Casey, jeden z organizatorów Dnia nie kryje „zachwytu” perspektywą współpracy z gazetami, które były partnerem najważniejszych sportowych i kulturalnych wydarzeń w Australii.

Natomiast Michael Wilkins z kierownictwa The Daily Telegraph zadowolony jest, że te dwie gazety „znów zawładną ekscytacją i dumą, jakie Sydney odczuwało, gdy odbywały się tam Igrzyska Olimpijskie” w 2000 r. Liczy on na wielki sukces, wskazując, że w ŚDM ma wziąć udział ponad 100 tys. Australijczyków, „a jeszcze więcej będzie zainteresowanych wydarzeniami, które będą miały miejsce wokół Sydney”.

The Sunday Telegraph z 670 tys. egzemplarzy nakładu szczyci się największym w Australii gronem odbiorców – według zeszłorocznych badań ok. 1,75 mln. Natomiast drukowany w nakładzie 375 tys. egzemplarzy The Daily Telegraph jest jednym z najbardziej popularnych dzienników w Nowej Południowej Walii i ma ok. 1,12 mln czytelników. Wydawcą obu gazet jest grupa medialna News Limited.

Światowy Dzień Młodzieży, w którym osobiście weźmie udział Benedykt XVI, odbywać się będzie w dniach 15-20 lipca 2008 r.

«« | « | 1 | » | »»